Alexa Sıralama Denetleyicisi1

Bir web sitesinin veya alan adının küresel trafik sıralamasını kontrol etmek için ücretsiz bir çevrimiçi toplu Alexa Rank Checker aracı sunar. Alexa sıralama aracımızın kullanımı çok kolaydır

KÜÇÜK SEO ARAÇLARIYLA ALEXA RANK DENETLEYİCİ HAKKINDA

Alexa analytics, kullanıcıların bir web sitesinin Alexa sıralama sistemindeki mevcut konumunu kontrol etmelerini sağlayan ücretsiz bir çevrimiçi araçtır.

Araç, web analitiğinin içini ve dışını derinlemesine anlayan uzman web mühendisleri tarafından geliştirilmiştir ve bu nedenle belirgin bir şekilde güvenilir olacak şekilde oluşturulmuştur. Alexa'nın web motorlarından alınan doğru ve anlaşılması kolay sonuçlar sunmak için webrank kontrol aracımıza güvenebilirsiniz.

Small SEO Tools tarafından sunulan Alexa Rank Checker size aşağıdaki verileri gösterebilir:

  • Global Rank: Analiz edilen web sitesinin dünyadaki diğer tüm web sitelerine göre sıralaması.
  • Erişim: Web sitesini kaç farklı kişinin ziyaret ettiği (Alexa tarafından, izleyebilecekleri Alexa Araç Çubuğu kullanıcılarının sayısına göre tahmin edildiği gibi).
  • Ülke: En yüksek ziyaretçi yüzdesine sahip ülke.
  • Ülke Sıralaması: Web sitesinin o ülkedeki sıralaması.
  • Değişiklik: Sitenin sıralamasının nasıl bozulduğu veya iyileştirildiği.

ALEXA RANK DENETLEYİCİ NASIL KULLANILIR

Basitlik için oluşturulmuş iyi tasarlanmış bir kullanıcı arayüzü ile Alexa sıralamasını kontrol edin, Alexa Aracının kullanımı son derece kolaydır ve çok sezgiseldir. Aracı kullanmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

Adım 1: Büyük olasılıkla şu anda bulunduğunuz yer olan Alexa web sitesi sıralama sayfasında olduğunuzdan emin olun.

Adım #2: Kontrol etmek istediğiniz URL'leri girin. En fazla 5 alan adı ekleyebilirsiniz ve sistemimiz bunları sizin için anında kontrol edecektir.

Adım 3: Ardından, “Kontrol Et” düğmesine tıklayın.

Ve son olarak, araç size toplu alan adının Alexa sıralaması sonuçlarını hemen gösterecek ve daha önce bahsedilen tüm öğeleri görüntüleyecektir. Bu kadar!

 

BU ALEXA RANK DENETLEYİCİSİ NEDEN KULLANILIYOR?

Piyasadaki Alexa site sıralamalarını kontrol etmek için bir avuç araç var. Alexa.com, özel bir sayfa aracılığıyla web sitelerinin sıralamasını doğrudan kendi sitesinde kontrol etmenize bile izin verir.

Öyleyse neden bu özel Alexa web sıralaması denetleyicisini Small SEO Tools tarafından kullanmalısınız? Aracımızı diğer benzerlerinden farklı ve benzersiz kılan nedir?

Öncelikle, aracımızın güvenebileceğiniz en doğru sonuçları sağlamak için gerekli olan en son, en gelişmiş teknolojiyle oluşturulmuş olduğu gerçeğidir.

Ayrıca, kullanımı en kolay olanıdır (diğer araçları inceledik ve hiçbiri bunu bu kadar kolaylaştırmıyor).

Ancak sadece bu kadar da değil: Alexa web sitesi sıralama denetleyicimizle birden fazla web sitesinde (5'e kadar) Alexa Derecelendirmesini tamamen ÜCRETSİZ olarak kontrol edebilirsiniz.

Tipik olarak, bunu diğer Alexa Rank denetleyicilerinin çoğunda elde edemezsiniz. Ayrıca Alexa.com web sitesinin kendisinde birden fazla web sitesini analiz edemezsiniz.

Aynı anda birden fazla sitenin Alexa Sıralamasını kontrol etmek, web sitesi sıralaması kontrolünün pazarlama avantajlarına geri dönen karşılaştırma ve karşılaştırma yapmanızı sağlar.

Ek olarak, bu aracı Alexa site sıralamasını dikkatle analiz eden benzersiz bir algoritma kullanarak geliştirdik. Geliştiricilerimiz, size doğru Alexa web sıralamalarını verebilmemiz için her şeyin test edildiğinden ve sırayla yapıldığından emin oldular.

Alexa Sıralaması nedir?

Bir web sitesinin ne kadar popüler olduğu hakkında bir fikir edinmek istiyorsanız, bunu kontrol etmenin en iyi bilinen yollarından biri web sitesinin “Alexa Rank”ını öğrenmektir.

Amazon.com'un sahibi olduğu Alexa, çeşitli araç çubukları ve web tarayıcı uzantıları aracılığıyla web'den aldığı bilgilere dayalı olarak web trafiği verileri ve diğer pazarlama ölçümleri sağlayan bir web analizi şirketidir.

Alexa bir dizi hizmet yürütüyor ve hatta geçmişte bazı önemli projelerde yer almış olsa da (Wayback Machine'in oluşturulmasına temel teşkil eden bir veritabanı sağlamak gibi), en çok dikkat çeken hizmeti veya aracı “Alexa Rank”tır.

TEK GEÇİŞTE BİRDEN FAZLA WEB SİTESİNİN ALEXA SIRALAMASI

Artık "Alexa Sıralaması", web sitelerini popülerlik sırasına göre sıralayan bir ölçümdür. Kullanımla ilgili olarak İnternet'teki en popüler web sitelerinin bir listesini oluşturmak için web trafiği verilerini kullanan küresel bir sıralama sistemidir.

Bu liste dünyadaki TÜM alan adlarını içermez, ancak milyonlarcasını içerir. Bir alan adının Alexa Sıralaması listesine (genellikle otomatik olarak) dahil edilmemesinin tek nedeni, onu ziyaret eden veya kullanan kişi sayısı açısından yeterince popüler olmamasıdır.

Alexa'ya göre, bu sıralama "bir web sitesinin son 3 ayda web'deki diğer tüm sitelere göre ne kadar iyi çalıştığına" dayanmaktadır.

Web Alexa web sitelerinin nasıl olduğuna gelince, bir web sitesi ne kadar popülerse, sıralaması o kadar düşük olur. Evet, normaldir! Bu, örneğin “100.000” olan web sitesinin aksine, Alexa'da “1” sırada yer alan web sitesinin en çok ziyaret edilen web sitesi olduğu anlamına gelir.

Bunu eve geri getirelim:

Aracımız, Alexa Rank Checker (Small SEO Tools tarafından), İnternet'teki herhangi bir web sitesinin Alexa Rank'ını kolayca kontrol etmenize yardımcı olur. Aracı güvenilir olacak şekilde oluşturduk; bu, doğrudan Alexa'nın web motorlarından alınan doğru ve anlaşılır sonuçlar sağladığına güvenebileceğiniz anlamına gelir.

Small SEO Tools'dan Alexa Checker hakkında daha sonra konuşacağız, ancak aracımızın sunduğu verilerden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak için, önce Alexa Sıralamalarının nasıl çalıştığını ve neden ilk etapta kontrol etmeniz gerektiğini görelim.

ALEXA SIRALAMASI NASIL ÇALIŞIR?

Alexa.com'a göre, "Trafik sıralaması, milyonlarca Alexa Araç Çubuğu kullanıcısından alınan üç aylık toplu geçmiş trafik verilerine ve diğer çeşitli trafik veri kaynaklarından elde edilen verilere dayanmaktadır ve sayfa görüntülemeleri ile kullanıcıların (erişim) birleşik bir ölçüsüdür. ”

Bu, sıralamanın, bir sitenin tahmini günlük tekil ziyaretçi ortalamasını ve son 3 aydaki tahmini sayfa görüntüleme sayısını birleştiren özel bir metodoloji kullanılarak hesaplandığı anlamına gelir. Alexa, verilerini şirket tarafından sağlanan bir araç çubuğunu kullanan web'deki milyonlarca kullanıcıdan alıyor.

Alexa araç çubuğu, Chrome, Firefox ve Internet Explorer'daki tarayıcı uzantılarının yanı sıra Alexa'nın web sitesi aracılığıyla kullanılabilir.

Alexa'nın bu istatistikleri alabilmesi için, kullanıcıların tarayıcılarına Alexa araç çubuğunu yüklemeleri gerekir.

Araç çubuğunu yükleyen ve kullanan HERHANGİ bir İnternet kullanıcısı (hiç) olmadığı göz önüne alındığında, çoğu insan Alexa Sıralamasına çok fazla ağırlık vermeme eğilimindedir. Alexa'nın kendisi bile şunu kabul ediyor: "Alexa'nın trafik tahminleri ve sıralamaları, tüm internet kullanıcılarının bir örneği olan küresel veri panelimizdeki insanların tarama davranışlarına dayanmaktadır."

Ancak, Alexa'nın sağladığı veriler çoğu durumda bir web sitesinin ne kadar popüler olduğu hakkında "genel" bir fikre sahip olmanıza yardımcı olabilir, bu nedenle hala yararlı olarak kabul edilmesinin nedeni budur. Ama o zaman, neden bu tür verileri kontrol edelim? Bunun için neye ihtiyacın var? Bunu sonra tartışalım.

ALEXA SIRALAMASINI NEDEN KONTROL EDİN?

Alexa'nın belirttiği gibi, "bir web sitesinin son 3 ayda web'deki diğer tüm sitelere kıyasla ne kadar iyi performans gösterdiğini" anlarsınız. Ücretsiz Web Sitesi Analizi Aracımızı kullanarak Alexa Sıralamasını kontrol edin

Alexa Rank'ın analitik verileriyle yapabileceğiniz dört temel şey:

  1. Kişisel Analiz: Bir blog yazarı veya web sitesi sahibiyseniz, sitenizin Alexa Sıralamasını bilmek önemlidir çünkü bu size web sitenizin İnternette ne kadar popüler olduğu konusunda net bir fikir verir. Verileri, sitenizin trafiğini iyileştirmenin en iyi yolları veya rekabette öne geçmek için en stratejik hamleler konusunda strateji oluşturmak için kullanabilirsiniz. Ve evet, sitenizin ilerlemesini takip etmenin bir yolu olarak Alexa Web Sıralamasını düzenli olarak kontrol edebilirsiniz, bu popülerlik kazanmak veya kaybetmek anlamına gelir. Tabii ki, popülerliğini kaybettiğini fark ederseniz, hızlı bir şekilde tamir ettirebilirsiniz.
  2. Rekabet Analizi: Alexa, rekabetçi bir istihbarat aracı olarak hizmet edebilir. Bu, verilerle, rakip bir web sitesinin çektiği trafiğin kapsamını bilmek için bir rekabet analizi gerçekleştirebileceğiniz anlamına gelir. Web popülaritesi açısından hepinizin birbirinize karşı nasıl biriktiğini bilmek için web sitenizi büyük rakiplerinkiyle bile karşılaştırabilir ve karşılaştırabilirsiniz. Olağanüstü aracımız Alexa Checker, aynı anda birden fazla web sitesinin Alexa site bilgilerini kontrol etmenize izin verdiği için bunun için mükemmeldir.
  3. Pazarlama Analizi: Bir reklamverenseniz, Alexa Rating size bir web sitesinin ne kadar popüler olduğu hakkında bir fikir verir, böylece reklamlarınızı sitede hedefleyip hedeflemeyeceğinizi ve bunun maliyetini bilirsiniz. Aslında Alexa web sitesi sıralaması, aslında hedeflenen web sitelerinin pazarlama potansiyelini belirlemek için reklam verenlerin dikkate aldığı faktörlerden biridir.
  4. "Kim Kimdir" Analizi: Alexa Sıralaması, web sitelerini "Global", "Ülke" ve "Kategoriye" göre sınıflandırır. “Ülke” ve “Kategori” sıralamaları ile belirli bir ülke veya sektör için o ülke veya sektördeki en çok ziyaret edilen web sitelerine göre “kim kimdir” öğrenebilirsiniz. Ayrıca, web sitenizin ve rakip web sitelerinin ülke ve kategoriye göre nasıl sıralandığını da görebilirsiniz.

 

 

Google Analytics'te Boyutlar Nelerdir?

Google Analytics'te Boyutlar Nelerdir?

Bir web sitesinin veya alan adının küresel trafik sıralamasını kontrol etmek için ücretsiz bir çevrimiçi toplu Alexa Rank Checker aracı sunar. Alexa sıralama aracımızın kullanımı çok kolaydır

Uyumlu Hale Getirmek İçin Google Analytics'i Sunucu Tarafı İzleme İle Kullanın

Uyumlu Hale Getirmek İçin Google Analytics'i Sunucu Tarafı İzleme İle Kullanın

Bir web sitesinin veya alan adının küresel trafik sıralamasını kontrol etmek için ücretsiz bir çevrimiçi toplu Alexa Rank Checker aracı sunar. Alexa sıralama aracımızın kullanımı çok kolaydır

Google Analytics Vs Universal Analytics: Hangisini Seçmeli?

Google Analytics Vs Universal Analytics: Hangisini Seçmeli?

Bir web sitesinin veya alan adının küresel trafik sıralamasını kontrol etmek için ücretsiz bir çevrimiçi toplu Alexa Rank Checker aracı sunar. Alexa sıralama aracımızın kullanımı çok kolaydır

Google Universal Analytics Nedir

Google Universal Analytics Nedir

Bir web sitesinin veya alan adının küresel trafik sıralamasını kontrol etmek için ücretsiz bir çevrimiçi toplu Alexa Rank Checker aracı sunar. Alexa sıralama aracımızın kullanımı çok kolaydır

Spor Ve Egzersizin 12 Faydası

Spor Ve Egzersizin 12 Faydası

Bir web sitesinin veya alan adının küresel trafik sıralamasını kontrol etmek için ücretsiz bir çevrimiçi toplu Alexa Rank Checker aracı sunar. Alexa sıralama aracımızın kullanımı çok kolaydır

Çiçek Virüsleri Arasında Maymun Çiçeği Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Çiçek Virüsleri Arasında Maymun Çiçeği Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bir web sitesinin veya alan adının küresel trafik sıralamasını kontrol etmek için ücretsiz bir çevrimiçi toplu Alexa Rank Checker aracı sunar. Alexa sıralama aracımızın kullanımı çok kolaydır

Obezite Nedir, Obezitenin Riskleri, Obeziteyle Savaşmanın Yolları

Obezite Nedir, Obezitenin Riskleri, Obeziteyle Savaşmanın Yolları

Bir web sitesinin veya alan adının küresel trafik sıralamasını kontrol etmek için ücretsiz bir çevrimiçi toplu Alexa Rank Checker aracı sunar. Alexa sıralama aracımızın kullanımı çok kolaydır

Kalori Yakmanın Ve Yağlarla Savaşmanın 8 Yolu

Kalori Yakmanın Ve Yağlarla Savaşmanın 8 Yolu

Bir web sitesinin veya alan adının küresel trafik sıralamasını kontrol etmek için ücretsiz bir çevrimiçi toplu Alexa Rank Checker aracı sunar. Alexa sıralama aracımızın kullanımı çok kolaydır

Apostil Nedir, Nereden Alınır, Nerede Kullanılır

Apostil Nedir, Nereden Alınır, Nerede Kullanılır

Bir web sitesinin veya alan adının küresel trafik sıralamasını kontrol etmek için ücretsiz bir çevrimiçi toplu Alexa Rank Checker aracı sunar. Alexa sıralama aracımızın kullanımı çok kolaydır

Kuru Boğulma Ve İkincil Boğulma: Belirtileri Ve Uyarı İşaretleri

Kuru Boğulma Ve İkincil Boğulma: Belirtileri Ve Uyarı İşaretleri

Bir web sitesinin veya alan adının küresel trafik sıralamasını kontrol etmek için ücretsiz bir çevrimiçi toplu Alexa Rank Checker aracı sunar. Alexa sıralama aracımızın kullanımı çok kolaydır

Kalp Krizi: Belirtileri, Türleri, Nedenleri, Tanısı Ve Tedavisi

Kalp Krizi: Belirtileri, Türleri, Nedenleri, Tanısı Ve Tedavisi

Bir web sitesinin veya alan adının küresel trafik sıralamasını kontrol etmek için ücretsiz bir çevrimiçi toplu Alexa Rank Checker aracı sunar. Alexa sıralama aracımızın kullanımı çok kolaydır