Üye Girişi Moderatörler Forum Kuralları Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Syfam Yap Günün Konuları
Birşeyler  Ara :) :  
Tarihe Göre :
Anasayfa Referanslarım Online Üyeler Galeri Anketler Forumlar Tüm Forum Mesajları Reklam Facebook Sayfamız Bize Ulaşın
Turkekip.com Forumları
Programlama > Php ve Mysql

Silme İşlemi ?

Php ve Mysql

Php ve Mysql programlama üzerine kütüphane ve class deposu

YAZAN MESAJ
heyelan49
Kayitli Kullanicilar
23 Mesajı Var
230 Puanı Var
01 Haziran 2016 Çarşamba 17:32:22
iki tablodaki veriyi tek komutla nasıl sileriz

merhabalar

yapamadığım bi işlem için yardımcı olursanız sevinirim

şimdi bi kategoriler diye tablo oluşturup içerisine id ve katadi ekledim ve makaleler diye bir tablo oluşturup içerisinde id katid konu makale diye ekledim şimdi sorun şu gerek kategorileri gerekse makaleleri tek tek silebiliyorum ama ben kategoriyi sildiğimde altta ne kadar makalesi varsa silinmesini istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.
YAZAN MESAJ
serdarby
Kayitli Kullanicilar
146 Mesajı Var
1460 Puanı Var
05 Haziran 2016 Pazar 21:10:49

Arkadaşım merhabalar
iki tabloyu bir arada silmek için yapacağın işlem aslında teknik olarak şöyle
get ile gelen parametreyi çekip ardından silme komutunu yazacaksın
ardından yapmış olduğun bu bağlantıya diğer tabloyu eklemek için INNER JOIN eklemesiyle bağlanacaksın
INNER JOIN ile bağlanırken mantık şudur; Birbiriyle bağlantısı olan iki tabloyu bağlantılı olan sütunlarla yakalamak yani örnek verecek olursak
sorgunu yazdığında ("DELETE FROM tablo_adı WHERE id=id INNER JOIN tablo_adı ON tablo_adı.bağlantılı_tablo_adı") şeklinde

Üy Girişi Moderatörler Forum Kuralları Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Syfam Yap Günün Konuları