Üye Girişi Moderatörler Forum Kuralları Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Syfam Yap Günün Konuları
Birşeyler  Ara :) :  
Tarihe Göre :
Anasayfa Referanslarım Online Üyeler Galeri Anketler Forumlar Tüm Forum Mesajları Reklam Facebook Sayfamız Bize Ulaşın
Turkekip.com Forumları

Google Optimizasyon

Google Optimizasyon

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 » Sonuncu »
YAZAN MESAJ
emre_0119
Kayitli Kullanicilar
26 Mesajı Var
260 Puanı Var
24 Nisan 2009 Cuma 18:15:39

Google Optimizasyonu NAsıl Yapılr NEdir NE değildir açıklıcak biri varmı aacaba
YAZAN MESAJ
trueWD
Site Yöneticisi
194 Mesajı Var
1940 Puanı Var
24 Nisan 2009 Cuma 19:34:19

Detaylı değilde kısaca kendi bildiklerimi anlatacağım umarım yanıldığım bir durum olmaz.

Şimdi öncelikle google optimizasyonu google tarafında sitenize yollanan (Google Bot) larının sitenizde gezdiği tüm sayfaları ve kelimleri googlenin ara belleğine aktarmaktadır.   Kullanıclar google de örneğin "PHP Eğitim CD " diye bir arama yaptıklarında google ara bellerğinde varsa bu kelime direk sitemiz   listeleniyor.

Peki google sitemizi nasıl ara belleğine alacak?

Google HTML olarak bildiğimiz açık kaynak kodları ve sitedeki URL'leri   çok sever   bir veb sayfasının arka planını sağ tıkladığımızda kaynağı göster dediğimizde sitenin içindeki tüm kelimler gozukmektedir google o kelimeleri çok rahat alır.

Peki php ile tasarlanmış siteleri nasıl alacak google. HTML değil URL lerimiz?

Bunun için bazı değişiklikler yapmamız laım bu değişiklikler çok uzun ve farklı yöntemlerle yapılşdığı için es geçiyorum    

sitemizde atiyorum 10,000 şiir olduğunu düşünün   ve noraml olark bir şiiri okutmamız için Siiler.php?siir=2564 Google böyle bir url den hiç birşey anlamaz. ama biz optimizasyon yapıp Mehmet-Akif-ersoy-istiklal-marsi.html olarak değişirsek googlede aramalarda bizim sitemizin 1 numarada çıkması kaçınılmaz olur.

umarım analatabildim kolay gelsin.
YAZAN MESAJ
supercros
Kayitli Kullanicilar
51 Mesajı Var
510 Puanı Var
07 Mayıs 2009 Perşembe 16:12:00

selam yeni permalink yapmamız lazım anladıgımkadarıyla
YAZAN MESAJ
Polizei
Kayitli Kullanicilar
17 Mesajı Var
170 Puanı Var
25 Kasım 2009 Çarşamba 16:22:54

aynen olay bundan ibaret:)
YAZAN MESAJ
By-Necdet
Site Yöneticisi
102 Mesajı Var
1020 Puanı Var
23 Şubat 2010 Salı 21:59:34

trueWDDemişki
Detaylı değilde kısaca kendi bildiklerimi anlatacağım umarım yanıldığım bir durum olmaz.

Şimdi öncelikle google optimizasyonu google tarafında sitenize yollanan (Google Bot) larının sitenizde gezdiği tüm sayfaları ve kelimleri googlenin ara belleğine aktarmaktadır.   Kullanıclar google de örneğin "PHP Eğitim CD " diye bir arama yaptıklarında google ara bellerğinde varsa bu kelime direk sitemiz   listeleniyor.

Peki google sitemizi nasıl ara belleğine alacak?

Google HTML olarak bildiğimiz açık kaynak kodları ve sitedeki URL'leri   çok sever   bir veb sayfasının arka planını sağ tıkladığımızda kaynağı göster dediğimizde sitenin içindeki tüm kelimler gozukmektedir google o kelimeleri çok rahat alır.

Peki php ile tasarlanmış siteleri nasıl alacak google. HTML değil URL lerimiz?

Bunun için bazı değişiklikler yapmamız laım bu değişiklikler çok uzun ve farklı yöntemlerle yapılşdığı için es geçiyorum    

sitemizde atiyorum 10,000 şiir olduğunu düşünün   ve noraml olark bir şiiri okutmamız için Siiler.php?siir=2564 Google böyle bir url den hiç birşey anlamaz. ama biz optimizasyon yapıp Mehmet-Akif-ersoy-istiklal-marsi.html olarak değişirsek googlede aramalarda bizim sitemizin 1 numarada çıkması kaçınılmaz olur.

umarım analatabildim kolay gelsin.

Kısa ve öz şekilde ancak böyle anlatılır..  
YAZAN MESAJ
djzombies
Kayitli Kullanicilar
109 Mesajı Var
1090 Puanı Var
20 Mart 2010 Cumartesi 20:30:01

nasıl yapıldığınıda açıklasaydınız çok iyi olurdu rica etsam optimizasyon nasıl yapılıyor :S bir çok yolu war diyorsunuz bir tanesini gösterebilirmiisniz
YAZAN MESAJ
weron
Kayitli Kullanicilar
126 Mesajı Var
1260 Puanı Var
21 Mart 2010 Pazar 13:05:14

Permalink için birçok sitede birçok detylı anlatım bulumakta fakat google da seo betik diye arama yaparak ilk çıkan arama sonucunda yakuter in hazırlamış olduğu betik bu iş için çok güzel bir örnek incelemenizi tavsiye ederim
YAZAN MESAJ
siqptare
Root Admin
292 Mesajı Var
2920 Puanı Var
26 Mart 2010 Cuma 22:36:39

weronDemişki
Permalink için birçok sitede birçok detylı anlatım bulumakta fakat google da seo betik diye arama yaparak ilk çıkan arama sonucunda yakuter in hazırlamış olduğu betik bu iş için çok güzel bir örnek incelemenizi tavsiye ederim

Script güzel ama bu seo yu siteye nasıl uygulayacağız ? bu scripttede ayar.php var :S içeriğine baktım daha farklı... Karıştırıp mı kullanmalı yoksa farklı bir yöntemi var mı ? Yani sistemi nasıl entegre etmemiz gerekiyor ??
YAZAN MESAJ
cral
Site Yöneticisi
7 Mesajı Var
70 Puanı Var
15 Nisan 2010 Perşembe 23:09:03

siqptareDemişki
weronDemişki

Script güzel ama bu seo yu siteye nasıl uygulayacağız ? bu scripttede ayar.php var :S içeriğine baktım daha farklı... Karıştırıp mı kullanmalı yoksa farklı bir yöntemi var mı ? Yani sistemi nasıl entegre etmemiz gerekiyor ??

evet bir örnek verilse iyi olurdu.
YAZAN MESAJ
hikmetsarp
Kayitli Kullanicilar
74 Mesajı Var
740 Puanı Var
16 Nisan 2010 Cuma 22:14:20

Bencede bir örnek verilse iyi olurdu. Hiç olmazsa kodu yazan kişiyle doğrudan iletişime geçebiliyorsunuz. Ve istediğiniz yeri sorabiliyorsunuz
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 » Sonuncu »

Üy Girişi Moderatörler Forum Kuralları Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Syfam Yap Günün Konuları