Üye Girişi Moderatörler Forum Kuralları Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Syfam Yap Günün Konuları
Birşeyler  Ara :) :  
Tarihe Göre :
Anasayfa Referanslarım Online Üyeler Galeri Anketler Forumlar Tüm Forum Mesajları Reklam Facebook Sayfamız Bize Ulaşın
Turkekip.com Forumları
Turkekip.Com Genel Paylaşım > Turkekip Arşiv

Notice: Undefined index: Git in d:php-1.8easyphp1-8wwwders_50index.php on line 57

Turkekip Arşiv

Turkekip.com eski forum konularının bulundugu arşiv formudur..

YAZAN MESAJ
king_ali44
Kayitli Kullanicilar
41 Mesajı Var
410 Puanı Var
13 Mart 2008 Perşembe 18:47:26
Notice: Undefined index: Git in d:php-1.8easyphp1-8wwwders_50index.php on line 57

selam aleyküm

böyle bir hata var
aldigim egitim cd sindeki örneklerde de bu hata var fakat örnekler saglam calisiyor sadece bu hata yi veriyor bir anlam veremedim yardimci olursaniz sevinirim...

hata olarak bu kontrolü veriyor

$Git = $_GET["Git"];
switch($Git){
default:
anasayfa();
break;

kendim harzirladim örnek ondada ayni hatayi verdi?
YAZAN MESAJ
Hakikat
Root Admin
906 Mesajı Var
9060 Puanı Var

kullandıgınız aphace server değişken tanımlamadan kullanıldıgında hata vermesine göre ayarlanmış php.ini dosyanızdan düzenleme yapmanız lazım yada hata veren değişkeni önceden bir default tanımla olusturmanız gerekiyor
YAZAN MESAJ
king_ali44
Kayitli Kullanicilar
41 Mesajı Var
410 Puanı Var

kusura bakmayin hocam valla bu kadar uzun bir yazi olacagini düsünmemistim ben afedersiniz.
YAZAN MESAJ
Hakikat
Root Admin
906 Mesajı Var
9060 Puanı Var

appserv kurarsan bu sorun çözülür

ancak index.php dosyanın en başındaki satıra

<?
error_reporting (E_ALL E_NOTICE);

yazarsan sorunun kalkacagı ihtimaldir fakat php.ini ayarların bunu destekliyormu diye kodlarını gözden gecirdim

fakat ayarlar benim bildiğim ayarlardan farklı görünüyor..

default değişken tanımı dediğim   gene index.php dosyasının en üstüne $Git = 0; demen buna bir sabit tanım atar
YAZAN MESAJ
king_ali44
Kayitli Kullanicilar
41 Mesajı Var
410 Puanı Var

selam aleyküm

eline saglik hocam verdigin kod hatayi göstermiyor iyi güzel ama hata hala orda duruyor gözükmesede bir sakincasi varmi ?

default degisken tanimladim o olmadi hata gözüküyor.

not : appserv de olmadi vista da hata veriyor apache; Bir tek easy php 1.8 calisiyor saglam hatasiz...

Php.ini dosyasindaki düzenleme yazmistin   ilk mesajda orda nasil bir düzenleme yapabiliriz acaba takildim kaldim.
YAZAN MESAJ
epaprat
Kayitli Kullanicilar
1 Mesajı Var
10 Puanı Var

Selamlar ,

ayni problemi bende yasadim.

; Examples:
;
; - Show all errors, except for notices
;
;error_reporting = E_ALL & ~E_NOTICE
;
; - Show only errors
;
;error_reporting = E_COMPILE_ERROR|E_ERROR|E_CORE_ERROR
;
; - Show all errors
;
error_reporting = E_ALL

php.ini dosyandaki bu kismi bul yukarida yazdigin php.ini de var bu.

error_reporting = E_ALL

Bolumunu;

error_reporting = E_ALL & ~E_NOTICE

olarak degistir.

Bende array de udefined offset hatasi almistim problemi boyle cozdum. Olumcul bir hata olmadigi icin sadece notice olarak uyariyor seni.

Yukarida yeni yazdigin ayar Notice hatalari disinda tum hatalari goster anlamina geliyor.

Üy Girişi Moderatörler Forum Kuralları Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Syfam Yap Günün Konuları