Üye Girişi Moderatörler Forum Kuralları Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Syfam Yap Günün Konuları
Birşeyler  Ara :) :  
Tarihe Göre :
Anasayfa Referanslarım Online Üyeler Galeri Anketler Forumlar Tüm Forum Mesajları Reklam Facebook Sayfamız Bize Ulaşın
Turkekip.com Forumları

Turkekip Arşiv

Turkekip.com eski forum konularının bulundugu arşiv formudur..

YAZAN MESAJ
Hakikat
Offline
Root Admin
906 Mesajı Var
9060 Puanı Var
05 Mart 2008 Çarşamba 03:38:40
Forum kurallarını her üye okumuş ve kabul etmiş sayılmaktadır..
 
Turkekip.Com Forum Kuralları

1 - Forum ortamında veya özel mesajlarınızda genel ahlak kurallarına aykırı, kişileri/kurumları küçük düşürücü, hakaret niteliğinde sözler kullanamazsınız.

2 - Başlıklarınızda açıklayıcı olmalısınız. Hiçbir açıklayıcılığı olmayan "yardım edin", "lütfen dikkat", "acil" ve benzeri başlıklar kullanmamalısınız.

3- Mesajınızın tamamını kapsayacak şekilde gereksiz yere renk, boyut, kalınlık, ifade gibi efektler kullanamazsınız. Mesajın veya başlığın tamamını büyük harflerle yazamazsınız.

4- Aynı mesajı bir defadan fazla gönderemezsiniz. Üst üste birbiriyle ilişkili birkaç mesaj gönderemezsiniz. Mesajınıza ekleme yapmak için "düzenle" butonunu kullanmalısınız.

5- Aynı konuyu, aynı veya farklı başlıklar altında birden fazla kez açamazsınız.

6- Hacking, cracking, warez gibi yasa dışı konularla ilgili başlık açamazsınız, mesaj yazamazsınız. Oyunlar da dahil olmak üzere herhangi bir yazılım için seri numarası, CD key, crack, keygen gibi bir uygulama isteğinde bulunamazsınız. Bu tür bilgileri/uygulamaları paylaşamazsınız.

7- Telif haklarıyla korunan müzik ve filmlerin yasa dışı kopyalarını (MP3, DivX vs.) paylaşamazsınız. Bu tür isteklerle ilgili başlıklar silinecektir.

8- Forumlarımıza içeriksiz, gereksiz veya açılan başlıkla ilgisiz mesajlar gönderemezsiniz. Açılan konu başlıklarına cevap yazılması halinde cevaplanan konu başlığı ve içeriği gereksiz bir şekilde aslı olan konu haricinde değiştirlemez. gerekli duyulması halinde forum yöneticilerinden talep edilmelidir

9- Web İnceleme forumu hariç olmak üzere forumlarımızda ve imzanızda web sitenizin reklamını yapamazsınız. Turkekip.com web sitemizin içeriğiyle alakalı ayn format ve benzer fotmatları taşıyan web sitelerinin forum köşemizde tanıtılması yasaktır... bu tür uygulamalar kesin ve net bir şekilde kullanıcı hesabınızın kapatılmaısna sebeb verecektir..

10- Sadece forum kurallarını hatırlatmaya yönelik mesaj yazamazsınız. Bu tür mesajlar konunun akışını bozmaktadır. Soruya cevap verecekseniz, mesajınızın sonuna kuralları hatırlatan bir not ekleyebilirsiniz.

11- Web İnceleme forumunda hacking, cracking, warez, siyaset, ideolojik görüş, pornografik içerikli ve/veya ticari amaçlı siteler tanıtamazsınız. Bu bölümde sitelerinizi tanıtırken abartıdan kaçınmalı, objektif olmalısınız.

12- Forumlarda belirlenmiş kategorilere uygun olmayan bir konu açamazsınız. Forumlarımız tartışma/sohbet ortamı olarak değil, Bilişim sorunlarına çözüm bulma ortamı olarak kullanılmalıdır.

13 - Özel mesaj yoluyla hiçbir üyemizi rahatsız edecek mesajlar gönderemezsiniz. Gerek görüldüğünde özel mesajlarınız incelenebilir ve özel mesaj göndermeniz yasaklanabilir.

14- İmzanızda kaba sözler, hakaret, ayrımcılık, cinsellik, ticaret, politika ve reklam içerikli mesajlar bulunamaz. Uygunsuz imzalar silinecek ve sahibinin imza kullanımı engellenecektir.

15- Türkçeyi mümkün olduğunca doğru kullanmaya ve IRC lisanı ile mesaj yazmamaya gayret ediniz.

16- Forum moderatörlerinden ve editörlerden özel mesajla teknik destek istemeyiniz. Moderatör ve editörlerimiz teknik destek amaçlı olmayan tüm özel mesajlarınıza açıktır.

17- Forum yöneticilerinin gerekli görmesi halinde, forumun huzurunu bozan veya forumda bulunması istenmeyen kişiler, uyarı verilmeksizin ve kurallara bağlı kalınmaksızın forumdan uzaklaştırılabilirler.

18- Herhangi bir kod eklerken code taglarının içerisine ekleyiniz code tagı editörkdeki # işareti ola buton altında oluşturulmaktadır

19- --

20- Web sitemizin hizmet anlayışı bu sektöre ticarı bir yatırım yapmak olmayıp genel itibariyle sistem içi ve sistem dışı kullanıcılara bulundukları alanda destek hizmeti vermektedir..

21- Sistem kullanıcıları (muşteriler) sistem yöneticileriyle olan irtibatlarında site kurallarını göz ardı edemezler..

22- Web sitemizde hüküm ve kurallara aykırı davrann Müşteri grubu yetkililerinin grup yetkisi ilgili hüküm ve kaidelere aykırı oldugu tespit edildiğinde yetkileri alınacaktır..

 
Üy Girişi Moderatörler Forum Kuralları Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Syfam Yap Günün Konuları

Powered By Turkekip.com © 2009 Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Kopyalanamaz. Yazılım Hakikat ORUÇOĞLU